Порядок прийому заяв і документів (магістри)
1. Вступники для здобуття ступеня магістра на всі спеціальності Додатка 3.1 на основі здобутого ступеня вищої освіти бакалавра, магістра або освітньо- кваліфікаційного рівня спеціаліста для участі в конкурсному відборі подають заяви тільки в електронній формі через особистий електронний кабінет вступника.
Університет створює консультаційний центр Приймальної комісії (далі – консультаційний центр) для надання допомоги вступникам під час реєстрації особистого електронного кабінету та подання заяв в електронній формі. Вступники можуть звернутися до консультаційного центру:
- за наявності розбіжностей у даних вступника в ЄДЕБО (прізвище, ім’я, по батькові (за наявності), дата народження, стать, громадянство тощо), у документі про раніше здобуту освіту (основу вступу), у даних учасників ЄФВВ/ЄВІ;
- у разі подання документа про раніше здобуту освіту (основа вступу), інформація про який відсутня в ЄДЕБО, за умови, що документи про освіту видані до запровадження фотополімерних технологій їх виготовлення.
Заяву, подану в електронній формі, може бути скасовано вступником в особистому електронному кабінеті до дати закінчення подання заяв. При цьому заяві присвоюється один зі статусів: «Скасовано вступником» або «Скасовано вступником (без права подання нової заяви з такою самою пріоритетністю)».
Заяву, в електронній формі, зареєстровану в ЄДЕБО може бути скасовано технічним адміністратором ЄДЕБО до дати закінчення подання заяв за умови виявлення технічної помилки під час внесення відповідних даних до ЄДЕБО. Скасована заява вважається неподаною, а факт такого подання анулюється в ЄДЕБО.
2. Тільки у паперовій формі (у зв’язку з неможливістю зареєструвати особистий електронний кабінет вступника):
- у разі подання іноземного документа про освіту;
- у разі подання заяви іноземцями та особами без громадянства (крім осіб з посвідкою про постійне проживання в Україні), та особами, які звернулися із заявою про визнання їх біженцем або особою, яка потребує додаткового захисту, що підтверджено посвідченням біженця або довідкою про звернення за захистом в Україні відповідно до Закону України «Про біженців та осіб, які потребують додаткового або тимчасового захисту»;
- у разі подання документа про раніше здобуту освіту, виданого до запровадження фотополімерних технологій їх виготовлення;
- у разі подання заяви на вступ до встановлених Правилами прийому строків подання електронних заяв/роботи електронних кабінетів вступників;
- у разі перебування особи на тимчасово окупованій території України;
- у разі неможливості зареєструвати електронний кабінет або подати заяву в електронній формі з інших причин, що підтверджено довідкою Приймальної комісії.
Для іноземних документів про освіту здійснюється валідація – аналіз документа про освіту на відповідність освітнього рівня умовам до вступу та вимогам щодо оформлення документів про освіту. У разі негативного рішення щодо валідації іноземного документа про освіту Приймальна комісія відмовляє вступнику в допуску до конкурсного відбору для здобуття вищої освіти.
Позитивний результат валідації іноземних документів про освіту не звільняє вступника від обов’язку подальшого проходження процедури визнання і встановлення еквівалентності цього документа, що здійснюється відповідно до наказу Міністерства освіти і науки України від 05 травня 2015 року № 504
«Деякі питання визнання в Україні іноземних документів про освіту», зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 27 травня 2015 року за № 614/27059.
Для іноземців та осіб без громадянства, які звернулися із заявою про визнання їх біженцем або особою, яка потребує додаткового захисту, осіб, які звернулися за захистом в Україні та надали довідку про звернення за захистом в Україні, відповідно до Закону України «Про біженців та осіб, які потребують додаткового або тимчасового захисту» вступник додає такі документи:
- копію паспортного документа іноземця або особи без громадянства, засвідчену територіальним органом ДМС за місцем перебування іноземця чи особи без громадянства в Україні та/або з відміткою про те, що оригінал такого документа отримано на зберігання територіальним органом ДМС;
- довідку про звернення за захистом в Україні.
Документи про вищу духовну освіту приймаються в разі подання свідоцтва про державне визнання документа про вищу духовну освіту, отриманого особою відповідно до Порядку державного визнання документів про вищу духовну освіту, наукові ступені та вчені звання, виданих закладами вищої духовної освіти, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 19 серпня 2015 року № 652, або в разі її здобуття особами до 01 вересня 2018 року та подання рішення Вченої ради закладу вищої освіти щодо визнання відповідного документа про вищу духовну освіту.
Заяву в паперовій формі вступник подає особисто до Приймальної комісії Університету (за згодою закладу освіти або в разі перебування вступника на тимчасово окупованій території – дистанційно з використанням засобів електронного зв’язку). Зміст заяви в паперовій формі відповідає змісту заяви в електронній формі. Уповноважена особа Приймальної комісії вносить відомості кожної заяви в паперовій формі до ЄДЕБО в день прийняття заяви (з відповідною поміткою в разі дистанційної подачі заяви). Належним дотриманням вимоги встановлення фізичної особи, яка дистанційно подає заяву в паперовій формі, вважається електронна ідентифікація фізичної особи, яка подає такі документи з використанням електронного підпису, що базується на кваліфікованому сертифікаті електронного підпису.
Вимога використання електронного підпису, що базується на кваліфікованому сертифікаті електронного підпису не поширюється на осіб, що перебувають на тимчасово окупованих територіях України. Такі особи надсилають засобами електронного зв’язку скан-копії (фотокопії) заяви, складеної у письмовій формі.
Заяву у паперовій формі, зареєстровану в ЄДЕБО, може бути скасовано закладом вищої освіти на підставі рішення Приймальної комісії до дати закінчення прийому документів на навчання для заяв у паперовій формі за умови допущення технічної помилки під час внесення відповідних даних до ЄДЕБО, що підтверджується актом про допущену технічну помилку, сформованим в ЄДЕБО. При цьому такій заяві присвоюється статус «Скасовано закладом освіти».
Технічний адміністратор засобами мобільного зв’язку або електронною поштою повідомляє вступникові про скасування його заяви в день її скасування, після чого вступник може подати нову заяву з такою самою пріоритетністю.
3. Для участі у конкурсному відборі, вступники можуть подати у сукупності за всіма основами вступу до п’яти заяв на місця державного замовлення за всіма основами вступу, та до п’ятнадцяти заяв за всіма джерелами фінансування.
Для участі в конкурсі на вступ за різними формами здобуття освіти вступники подають окремі заяви.
До кожної заяви вступник додає текст мотиваційного листа, додатки до мотиваційного листа (у випадку їх наявності) приймаються Приймальною комісією (відбірковою) на електронну поштову скриньку.
До кожної заяви, що подається у паперовій формі вступник додає мотиваційний лист у паперовій формі, додатки до такого мотиваційного листа можуть бути подані як у паперовій формі, так і в електронній формі. В ЄДЕБО в даних заяви вказується номер особової справи вступника де міститься мотиваційний лист.
Вступники для здобуття ступеня магістра на основі ступеня бакалавра, магістра (освітньо-кваліфікаційного рівня спеціаліста), що претендують на місця державного замовлення та на місця за кошти фізичних або юридичних осіб (за потреби) у кожній заяві зазначають її пріоритетність, при цьому показник пріоритетності 1 (один) означає найвищу пріоритетність.
Зазначену вступником пріоритетність заяв не може бути змінено.
2. У заяві вступники вказують ступінь вищої освіти, основу вступу, конкурсну пропозицію із зазначенням освітньої програми (спеціальності, предметної спеціальності, спеціалізації, декількох освітніх програм в межах спеціальності), джерело фінансування, форму здобуття освіти, інформацію про вступника.
Під час подання заяв на відкриті та фіксовані конкурсні пропозиції вступники обов’язково зазначають один з таких варіантів:
- «Претендую на участь у конкурсі на місце державного або регіонального замовлення і на участь у конкурсі на місця за кошти фізичних та/або юридичних осіб»;
- «Претендую на участь у конкурсі виключно на місця за кошти фізичних та/або юридичних осіб, повідомлений про неможливість переведення в межах вступної кампанії на місця державного або регіонального замовлення».
Під час подання заяв на небюджетну конкурсну пропозицію вступники претендують на участь у конкурсі виключно на місця за кошти фізичних та/або юридичних осіб і попереджаються про неможливість переведення в межах вступної кампанії на місця державного замовлення, у заявах зазначають: «Претендую на участь у конкурсі виключно на місця за кошти фізичних та/або юридичних осіб, повідомлений про неможливість переведення в межах вступної кампанії на місця державного або регіонального замовлення».
3. Під час подання заяви в паперовій формі вступник пред’являє особисто оригінали таких документів:
- документа (одного з документів), що посвідчує особу, передбаченого Законом України «Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус»;
- реєстраційний номер облікової картки платника податків;
- військово-облікового документа в паперовій або в електронній (у тому числі роздрукований) формах, або військово-обліковий документ, що визначає належність його власника до військового обов’язку, виданий до набрання чинності Законом України від 11 квітня 2024 року № 3633-ІХ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо окремих питань проходження військової служби, мобілізації та військового обліку» (у військовозобов’язаних та резервістів – військовий квиток або тимчасове посвідчення військовозобов’язаного, у призовників – посвідчення про приписку до призовної дільниці), крім випадків, передбачених законодавством;
- документ державного зразка про раніше здобутий освітній ступінь (освітньо-кваліфікаційний рівень), на основі якого здійснюється вступ, якщо інформація про нього не зберігається в Єдиній державній електронній базі з питань освіти;
- документи, що підтверджують право вступника на участь у конкурсі за співбесідою під час вступу для здобуття ступеня магістра на основі ступеня бакалавра, магістра (освітньо-кваліфікаційного рівня спеціаліста) замість єдиного вступного іспиту, єдиного фахового вступного випробування.
4. Під час подання заяви в паперовій формі та для виконання вимог до зарахування вступник пред’являє особисто або з накладанням кваліфікованого цифрового підпису оригінали таких документів:
- копії документів, зазначених у пункті 5 цього параграфа;
- згоду вступника на обробку персональних даних.
А також під час подання заяви в паперовій формі та для виконання вимог до зарахування додатково подаються:
- 4 кольорові фотокартки розміром 3 × 4 см;
- папку-швидкозшивач (для формування особової справи вступника).
Копії документів (крім документа, що посвідчує особу та військово-облікового документа) засвідчує за оригіналами Приймальна (відбіркова) комісія Університету.
Копії документів без пред’явлення оригіналів не приймаються.